Maliyetler Arttı, En Düşük Mezar Maliyeti 3 Bin Lira

mermer, Rögar , Rögar kapağı,Barbekü,Şömine, Adige (Çerkes) Fırını, Su olukları

Mezar taşı maliyetleri piyasada genel tüketim maliyetleri gibi pahalandı.
Maliyet artışlardan dolayı mezar taşları son bir yılda 3, 4 kat pahalanırken, mermer en ekonomik olan iller arasında Çorum da yer alıyor.
Umut Mermer ve Rogar İşletme sahibi Mermer ustası Erdem Bulut, mezar taşı maliyetlerinin  yüzde 300, 400 civarında artış göstererek en ekonomik mezar maliyetinin 3 bin liradan başladığını söyledi.
Çorum merkezde standart yapımına izin verilen mermer mezar 3 bin liradan başlayıp 4 bin, 6 bin ve köylerde ve ilçelerde  isteğe bağlı olarak 7 ve 10 bin liraya kadar çıktığını 40 bin liraya kadar mezar yaptıklarını, yazısı nakliyesi ve yerine konması dahil fiyatlar olduğunu söyledi..
Mezar taşlarında kullanılan mermerlerin genelde Afyon tarafından geldiğini ifade eden Mermer ustası Erdem Bulut, Çorum mermerinin genelde inşaatlarda kullanıldığını söyledi.
EKONOMİK MERMER YATAKLARI ÇORUM’DA
Ekonomik mermer yataklarının bulunduğu diğer iller ise; Bursa, Kırşehir, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Niğde, Kayseri, Artvin, Bitlis, Erzincan, Bayburt, Sivas, Tokat, Denizli, Kütahya, Eskişehir, Diyarbakır, Elazığ, Çanakkale, Konya, İstanbul ve Manisa’dır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright , Her hakkı saklidır. sektorlerfirmalar.com | 2016