Kuzey Gücü

Kuzey Gücü

Yeniyol, Sel Sokak, Kip İş Merkezi No:33/4 Çorum Merkez/çorum, Türkiye Merkez, Çorum
Cep Onaylı
Altın
Mesaj Gönder

Kuzey Gücü Hakkında

Ülkemizde turizm hareketleri, daha çok güney ve batı kıyılarımızda yaz aylarında yoğunlaşan ve deniz-kum-güneş üçgeninde gelişen kitle turizm faaliyeti olarak önem kazanmıştır. Kıyıların yoğun turizm faaliyetine sahne olması, beraberinde, çok değişik sorunları da ortaya çıkarmıştır. Bu sorunlar ve tatil anlayışındaki değişmeler ile turizm anlayışı, alışılmış turizm merkezlerinden uzak, doğa ile iç içe, kırsal kültürleri tanımaya yönelik ve onlarla beraber, çevre ile uyumlu tesislerde, bozulmamış ve temiz bir çevrede yapılan faaliyet olarak ortaya çıkmaya başlamıştır.

Turizmin coğrafi bölgelere dengeli dağılımını sağlayarak, dış pazarlarda turist tercihlerindeki değişimi de dikkate alarak yeni alternatif alanlar oluşturmak amacıyla; kış turizmi, dağ turizmi, termal turizm, sağlık turizmi, kongre turizmi ve eko turizm gibi alternatif turizm faaliyetlerine yönlendirmenin büyük önem taşıdığı vurgulanmaktadır. Kuzey gücü olarak ülkemizin doğal, kültürel, tarihi ve coğrafi değerlerini koruma-kullanma dengesi içinde kullanmayı ve turizm alternatiflerini geliştirerek ülkemizin turizmden alacağı payı arttırmayı hedef almaktadır.

Bu çalışmada, öncelikli olarak Çorum ilindeki turizm potansiyeli, turizm potansiyelinin Çorum’un gelişimine etkisi ele alındıktan sonra, ampirik bir uygulamayla Çorum’da yaşayan halkın öncelikli sorunları tespit edilmiş ve Çorum’daki çeşitli kesimlerin bakış açısından, Çorum’un Turizm Potansiyeli ve Uygulamaları, Çorum Turizminin Sorunları ele alınmıştır.

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 09:00-12:00-13:30-18:00
Cumartesi 09:00-12:00
Pazar KAPALIYIZ-
ETİKETLER