Akıllı Enerji

Akıllı Enerji

Cihangir Mah. E-5 Yanyol Igs Yanı 195 Avcılar/istanbul Avcılar, İstanbul
Cep Onaylı
Altın
Vitrin
Mesaj Gönder
Rüzgâr Enerjisi,rüzgar Türbininin Çeşitleri,güneş Panelleri,solar Usb Sistemi

Akıllı Enerji Hakkında

Hakkımızda
Yenilenebilir enerji Dünyada olduğu gibi Türkiyede de en önemli temiz ve ucuz enerji kaynaklarından biri olma yönünde hızla ilerliyor. Bunların başında Güneş ve Rüzgar enerjisi Türkiye için en vazgeçilmezleridir. 2006 yılında kurulan AKILLI ADIM İştiraki olan AKILLI ENERJİ bu iki yenilenebilir enerji alanında söz sahibi olmak için yola çıkmıştır. Yenilikçi,farkındalıklı ve uzman ekipleriyle hızla ilerleme kaydetmiş , bunu da yerli Rüzgar Türbinleri üretici olarak taçlandırmıştır. 100KW’ye kadar her türlü türbini %100 yerli olarak üretebilmekteyiz. Hedefimiz Güneş panellerinde de dışarıya “0” bağımlı ürünler çıkarmaktır.

Ayrıca modern,akılcı ve ihtiyaca binayen birçok çevre enerji ürünlerini üretmiş , üretmeye de devam ediyoruz. Bunların başında parklarda ve plaj şemsiyelerinde kullanılabilen SUN (SOLAR USB ŞARJ NOKTALARI),Hibrit sokak lambaları ve solar akü sistemleri gelmektedir.
AKILLI ENERJİ olarak hem lisanslı hem lisanssız güneş ve rüzgar enerji sistemlerinin kurulumunu yapabilmekteyiz . Ayrıca proje danışmanlık hizmetleri ve yurtdışı kaynaklı fon sağlamak suretiyle yüksek maliyetli kurulumlarda nakit sorununu çözüme kavuşturabilmekteyiz. Türkiye de yeterince ilgi görmeyen bu enerji kaynaklarının ülkemizdeki kullanımını artırarak milli hasılamızada katkıda bulunmak en büyük ilkemizdir. Önceliğimiz milli hedefimizdir...

Rüzgar Enerjisi
Rüzgâr enerjisi, rüzgârı oluşturan hava akımının sahip olduğu hareket (kinetik) enerjisidir. Rüzgâr Gücü, dünyada kullanımı en çok artan yenilenebilir enerji kaynaklarından biri haline gelmiştir. Günümüzde dünyadaki kullanım oranının çok düşük olmasına karşılık, 2020 yılında dünya elektrik talebinin %12'sinin rüzgâr enerjisinden karşılanması beklenmektedir. 
Rüzgar Türbini
Rüzgar türbinleri; rotor, güç şaftı ve rüzgarın kinetik enerjisini elektrik enerjisine çeviren bir alternatörden (generatör) oluşur. Rüzgar rotordan geçerken, aerodinamik bir taşıma kuvveti oluşur ve rotoru döndürür. Bu dönel hareket generatörü hareket ettirir ve elektrik üretir.

Rüzgar Türbininin Çeşitleri
Rüzgar türbin sistemleri şebeke bağlantılı (grid-connected) veya bağımsız (tek başına-stand-alone) olarak çalışırlar.
1-Şebekeye Bağlı Sistemler: Bir rüzgar santralı oluşturmak üzere birbirine yakın kurulan bir veya birden fazla türbinden oluşan sistemlerdir. 
2- Yalnız Başına (Stand Alone) Sistemler: Bu uygulamada şebekeye hiç enerji vermeden bir veya bir kaç yük beslenir. Tarımsal amaçlı su pompalama, ürünlerin kurutulması veya soğutulması, ısıtıcıların işletimi, su arıtma, havalandırma işlemleri ve küçük çapta konutların elektrik ihtiyacının karşılanması için kullanılır.
Anahtar teslim proje faaliyetlerimiz. 
-Tahmini Yatırım Geri Dönüş Analizi 
-Ön fizibilite çalışmaları 
-Proje geliştirme 
- Arazi geliştirme 
- Resmi izin ve onayların alınması 
- Uzun Vadeli Finans desteği, 2 Yıl Anapara Ödemesiz 10 Yıl Vade 
- Zemin,Beton ve inşaat işleri 
- Türbin ekimanlarının nakliyesi 
- Türbin ve Güneş Paneli mekanik, elektrik kurulum ve montajı 
- Türbin Şebeke Bağlantısı 
- Devreye alma ve testler 
- Personel eğitimi 
- Yıllık bakım ve servis 
- Monitoring – İzleme

Kendi üretimimiz olan ürünler
Kendi fabrikamızda yüzde yüz yerli olarak her türlü küçük türbinleri üretebilmekteyiz.Proje kapsamında sipariş doğrultusunda sizleri uygun ürün ve ekipmanları üretilebilir.Üretebildiğimiz ürünlerden bazıları şunlardır.
AE-200(200 WATT) 
AE-400(400 WATT) 
AE-500(500WATT) 
AE-1000(1 KW) 
AE-2000(2 KW) 
AE-5000(5KW) 
AE-10000(10 KW)

Güneş Enerjisi Nedir?
Güneş panelleri genellikle arazilerde, çatılarda ve yol aydınlatmalarında kullanılan bir yenilenebilir enerji teknolojisidir.

 Güneş paneli, fotonların, yani ışık parçacıklarının, atomlardan elektronların serbest kalmasını sağlayarak enerji akımı (elektrik) oluşturur. Bir güneş paneli birbirlerine seri olarak bağlanmış olan çok kristalli (polikristalin güneş paneli) veya tek kristalli (monokristalin güneş paneli) hücrelerden oluşur. Hücre adetleri arttıkça güneş panellerinin büyüklüğü ve gücü artar. Güneş enerjisinden yararlanma konusundaki çalışmalar özellikle 1970′lerden sonra hız kazanmış, güneş enerjisi sistemleri teknolojik olarak ilerleme ve maliyet bakımından düşme göstermiş, güneş enerjisi çevresel olarak temiz bir enerji kaynağı olarak kendini kabul ettirmiştir.

Güneş Panel Çeşitleri
Monokristal Güneş Paneli 
Polikiristal Güneş Paneli 
Esnek Güneş Pane 
Güneş enerjisinden faydalanma şekillerinden bazıları 
1) Sıcak su temini 
2) Meskenlerin ısıtılması 
3) Meskenlerin serinletilmesi 
5) Tarımda faydalanma 
6) Güneş fırınları ve güneş ocakları 
7) Güneş pompaları 
8) Yüzme havuzlarının ısıtılması 
9) Isı pompası 
10) Elektrik elde edilmesi

Fotovoltaik Sistem Türleri
Şebekeye Bağlı(On-Grid) Sistemler 
Bu sistemde üretilen elektrik, akülerde depolamaya gerek kalmadan şebekeye satılarak karşılıklı alışveriş imkânı yapılmış olur. Sistem genel anlamda üretilen fazla elektriğin şebekeye satılması, üretiminden fazlasına ihtiyacınız olduğunda ise fazla elektriğin yine şebekeden satın alınması prensibine dayanır. Bu sayede akü ve şarj kontrol masrafı ortadan kalkar. 
Şebekeden Bağımsız (Off-Grid) Sistemler
Yerel elektrik hatlarına ulaşmanın zor veya çok masraflı olduğu durumlarda bu sistem kullanılır. Bu sistemlerde üretilen enerji akü gruplarında depo edilmekte ve depo edilen enerji inverterlar vasıtasıyla şebeke gerilimine (220 Volt) dönüştürülmekte ve kullanıma sunulmaktadır.

Fotovoltaik Sistemler Neden Tercih Edilmelidir?
-Güneş enejisi sonsuz ve bedavadır. 
-Periyodik bakım – onarım gerektirmez. 
-Her yere monte edilir. 
-Gürültü yapmaz ve zararlı gazlar üretmez. 
-Sera gazı salınımlarını ciddi ölçüde düşürür. Geri dönüştürülebilir. 
Yüksek Kalite Çözümler
Güneş enerjisi kullanarak elektrik üretimi yapan sistemler ile müşterilerimize sunduğumuz çözümler, elektrik şebekesine elektrik vererek kullanıcıların bireysel enerji giderlerini düşürmeye hatta bu model ile maddi gelir edinmesine olanak sağlamaktadır. Güneş Paneli Sistemleri'nin tüm kurulumu gerçekleştirilir.

Anahtar teslim proje faaliyetlerimiz 
- Arazi veya alan geliştirme 
- Resmi izin ve onayların alınması 
- Yerel Elektrik Dağıtım Şirketine başvuru yapılması 
- TEDAŞ Proje Onayının alınması 
- Fizibilitenin yapılması 
- İnşaata başlayacak duruma getirilmesi 
- Anahtar teslimi kurulum 
- Kurulum Sonrası işletme ve Bakım 
- Monitoring - İzleme 
Finansman Desteği
Akıllı Enerji müşterilerine anahtar teslimi çözüm sunmayı hedeflemektedir. Bu amaçla, müşterilerimize, aylık elektrik faturası öder gibi Rüzgar ve/veya Güneş Enerjisi Sistemine sahip olabilmeleri için değişik finans kuruluşları çeşitli görüşmeler ve anlaşmalar yapmaktadır.

Yenilenebilir enerjilerin kullanımı arttıkça çevre ürünleride artış ve değişiklilik göstermektedir. Bu vesileyle ihtiyaç duyulan bazı yan ürünleri ,ya kendimiz üreterek ya da çözüm ortakları ile hareket ederek hizmet vermekteyiz.
SUS (Solar Usb Sistemi)
Akıllı enerji toplumun ihtiyacı doğrultusunda ürünler oluşturmayı hedef edinmiştir . S.U.S. Bu doğrultuda açığa çıkartılmış bir üründür. Modern , farkındalıklı ve şık tasarımı ile park , alışveriş merkezi ve hastane gibi kalabalık yerlerdeki şarj sorununu çözecek muhteşem bir solar ürünüdür. Papatya görünümü ile ortama ayrı hava katmaktadır.

Ayrıca sahil kenarları yayla gibi elektrik sorunu olan her yerde belli oranda elektrik ihtiyacınızı karşılayabilir. Papatya bölümü münferit olarakta bilmektedir. Esnek yapısıyla plajlarda şezlongların tepelerine konularak telefon şarjı ve içecek soğutmalarında kullanılabilmektedir.

Solar Aydınlatma Sistemleri
Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemleri özellikleri aşağıda belirtilmiştir. 
-Işıklandırma için gerekli enerjinin tamamının güneşten karşılanması 
-En zor hava koşullarında bile çalışan yüksek verimli paneller 
-20 °C’den +65 °C’ye çalışma ortam sıcaklığı 
-Güvenilir, sorunusuz, uzun ömürlü Kurşun-Asit Akü bütünleşmiş 
-Güneşsiz kış günlerinde bile 1 günlük güneşlenmeyle 3 güne kadar aydınlatma, 
-Hızlı, kolay, profesyonel kurulum 
-3 metreden 14 metreye kadar aydınlatma yüksekliği 
-Son nesil LED ürünler 
-Düşük bakım ve servis maliyeti

Hibrit Aydınlatma Sistemleri
Birçok yenilenebilir enerji uzmanlarına göre, küçük bir "hibrid" elektrik sistemi rüzgar veya fotovoltaik güneş teknolojilerini birleştirir ya da tek sistem üzerinden kullanarak pek çok avantaj sunar. Hibrid sistem maliyetine önemli bir azalma katkıda bulunacaktır.

 

TANITIM VİDEOSU

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 09:00-18:00
Cumartesi 09:00-18:00
Pazar KAPALIYIZ-
ETİKETLER