Mustafa Gürbüz Kişisel Gelişim Kursu

Mustafa Gürbüz Kişisel Gelişim Kursu

Üçtutlar Mah. 2.ılıca Sok. Seda Apt.no:6/1 Çorum Merkez, Çorum
Online
Altın
Vitrin
Mesaj Gönder
Mustafa Gürbüz Kişisel Gelişim Kursu
Üçtutlar Mah. 2.ılıca Sok. Seda Apt.no:6/1 Çorum
Merkez , Çorum
- Bireylerin İçinde Var Olan Potansiyelin Farkına Varmaları Ve Bu Potansiyelin Önündeki Engelleri Kaldırmalarına Yardımcı Olmaktır.

Mustafa Gürbüz Kişisel Gelişim Kursu Hakkında

MG Koçluk ve Danışmanlık Hizmetleri
Misyonumuz
- Bireylerin içinde var olan potansiyelin farkına varmaları ve bu potansiyelin önündeki engelleri kaldırmalarına yardımcı olmaktır.
- Her alanda dengeye ulaşmalarını sağlamak.
- Hayatlarında farkındalık yaratıp bu süreçte yol arkadaşlığı yapmak.
Vizyon
Etik ilkelere uygun seans ve eğitimlerimizle benlik saygısını arttırarak ruhen ve bedenen sağlıklı bireyler olma yolunda sizlere yol arkadaşlığı yapmak kurumumuzun en temel hedefidir.
Aile Koçluğu
Hayatın içinde birçok  olaylarla karşı karşıya gelindiğinde, çaresizlik yaşanıyor. Aile hayatında, bireysel yaşamda, iş ortamında ve çocuk yetiştirirken birçok olay çözülemiyor. Bu olayları çözebilmek için bir uzmandan destek almaya ihtiyaç duyuluyor. Doğru yerde, doğru insanla bir araya gelip en kısa yoldan çözüm üretildiğinde sorun çözülmüş olur.

Detaylı bilgi için lütfen aile koçluğu sayfamızı ziyaret ediniz.
Sizin için Koçluk
Merhabalar,
Yaşam Koçluğu kavramı son günlerde çok sık telaffuz edilmesine rağmen bu kavramı duyduğumuzda  zihnimizde net olarak bir tanım getiremiyebiliyor hatta aklımıza ilk gelenin Basketbol koçları olduğunu söyleyebilirim. Doğal olarak bu durumda  Yaşam Koçluğunun ne olduğu ve ne olmadığı konusunun netleştirmemiz gerekir ki daha sonra bize faydaları, önemi ve hangi alanlarda nasıl uygulamaları olduğu üzerine daha sağlıklı konuşabiliriz.. Öncelikle ne olmadığından bahsetmenin, konunun anlaşılabilirliğine daha çok katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Yaşam Koçluğu; Danışman, eğitmen, felsefeci özelliklede psikolog hiç değildir.
- Danışman: Belli bir konuda uzmandır ve o konu ile ilgili olarak size hazır çözüm sunar ve aynısını uygulamanızı ister.
“İşte çözüm budur, bunu uygulayın.”
- Eğitmen Yaklaşım: En iyi uygulama yöntemini size öğretir.
“En iyi uygulama yöntemi böyledir.”
- Psikolog/Terapist yaklaşım: Tavsiye verir, yönlendirme yapar, geçmişle ilgili çalışır Yani, geçmişte yaşadığınız travmalar, korkularınız..vs üzerinde çalışır.
“Şuandakinden daha farklı düşünmeniz/hissetmeniz ya da davranmanız konusunda destek olmamı beklediğiniz konular nelerdir?”
- Koç Yaklaşım: Gelecek, çözüm ve sonuç odaklıdır.  “ Ne yapmayı amaçlıyorsun?  ” Nasıl Çözüm Üretebilirsin?”  “Ona Nasıl Ulaşırsın?”
Koçluk “neden” sorusu sormaz. Çünkü neden sorusu sorun odaklı bir sorudur ve sorunlarımızı çözmemiz yerine bizi daha da sorunların içine doğru çekerek mutsuz olduğumuz konuyu hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirir. Koçluk “nasıl?” sorusunu sorarak çözüm odaklı “güçlü sorular”  sorarak bireyin konuya bakış açısını değiştirmesini sağlayarak onu çözüm için harekete geçirir.
Yaşam Koçluğunun ne olduğuna ve önemine bir bakalım isterseniz:
Koçluk; Potansiyelimizi fark etmemizi sağlayarak, yaşamda karşımıza çıkan olayları, doğru şekilde anlayabilmemiz,kavrayabilmemiz için basite indirgeyen, netleştiren, karşımıza çıkan veya çıkabilecek problemleri, yine kendimizin kendi uygulanabilir çözümlerimizle bulmamıza ve üstesinden gelmemize yardım eden,  hedeflerimizi netleştirmemizi ve bu yolda hedef odaklı olabilmemizi, eyleme geçme ve eylemde ısrarcı olabilmemizi sağlayan uygulamalar bütünüdür.
Önemi ;Olayları ve hayatımızı kendi kontrolümüze almamızı sağlar. Sosyal hayat içerisinde bizi konumlandıran dengelerimizin (benlik,kariyer,ikili ilişkiler,spritüel dünyamız vb) kendi açımızdan yeterliliğini sağlar. Kendi içinde dengeleri sağlanan insanda hem etkin bir birey hem de mutlu bir insan olmayı başarır…
Doğal olarak bir soru daha akla geliyor.Kimler koçluk hizmetlerinden faydalanabilir veya faydalanmalıdır?
21.yy’ın en büyük problemi iletişim yüzyılı olmasına rağmen iletişimsizlik ve strestir. Özellikle her yıl sadece Türkiye’de 21 milyon kutu civarında antidepresan tüketildiği ve mevcut olan psikolog ve psikiatrist sayısının yeterli olmadığı düşünülürse koçluk yükselen bir trenttir. Hemen hemen tüm problemlerin çözümünde iş adamları,öğrenciler,öğretmenler,ev hanımları…vs koçluğa ihtiyaç duymaktadır.
Bireysel anlamda yaşamındaki tekrarlardan,ilerlemesini nelerin engellediğini fark edip bunlardan kurtulmak isteyen ve iyiye yönelik bir değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalışmaya, risk almaya hazır kişiler ile Kurumsal anlamda girişimciler, iş sahipleri, profesyoneller, gelişime açık şirketler Yaşam Koçuyla çalışabilir ve hatta çalışması tüm bu istekleri ile arasındaki mesafeyi oldukça kısaltır.
Peki bu anlattıklarımızın ışığında koçluk size uygun mudur acaba?
Koçluğun size faydası olup olmayacağını belirlemek için öncelikle koçluktan ne beklediğinizi belirlemeniz gerekir. Eğer kişi arzu ettiği sonuç hakkında net bir fikre sahip değilse, koçluk ortaklığı bu sonuca daha kolay ulaşmak için bir strateji geliştirmek üzere kullanabilecek iyi bir araç olabilir. Koçluk bir ortaklık olduğu için ortaklık yapmanın kayda değer olup olmadığını başka bakış açılarını öğrenmenin ne kadar faydalı olacağını ve yeni bakış açılarını değerlendirme konusundaki düşüncelerinizi kendinize sorun. Ayrıca kendinize iş ya da özel yaşamanızda ciddi değişiklikler yapmak için gereken zaman ve enerjiyi ayırmaya hazır olup olmadığınızı da sorun. Eğer bu sorulara cevabınız evet ise, koçluk sizin ilerlemeniz ve gelişmeniz için uygun yoldur. Bu anlamda Yaşam koçluğunun çok çeşitli alt uzmanlıkları mevcuttur. Öğrenci  Koçluğu, Aile  Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Kobi Koçluğu, vb.
Bu ilk yazımızda daha çok kavramlar üzerinde durduk. Haftalar ilerledikçe  deneyimlerimizden örneklemelerle Yaşam Koçluğunun nasıl uygulandığı ve nasıl bireysel farkındalık yarattığı konusunda çok daha detaylı bilgileri beraberce paylaşacağız..
Bize yazın ve içinde bulunduğunuz duruma birde koçluk bakış açısıyla beraberce bakalım.İşte o zaman dışarıda aradığınız yanıtların aslında sizin kendi içinizde olduğunu göreceksiniz.Ne dersiniz?Hoşcakalın…

TANITIM VİDEOSU

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 09:30-19:30
Cumartesi 09:30-19:30
Pazar KAPALIYIZ-
ETİKETLER

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright , Her hakkı saklidır. sektorlerfirmalar.com | 2016