Çorumlu Girişimci “Dezenfektan Kabinleri” Üretti.

Çorumlu Girişimci 4 Model “Dezenfekte Kabini” Yaptı, Birezilya başta olmak üzere ithalat teklifleri var.
Çorumlu Özyılmaz Elektrik & Elektronik firmasının sahibi genç girişimci Cemal Özyılmaz, insanların içinden geçerek steril edileceği 4 ayrı “Dezenfekte Kabini” yaptı.

 
Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan Covid-19, insanlar için tehdit olmaya devam ediyor.
Sosyal izolasyon çağrılarının yapıldığı bugünlerde uzmanların üzerinde durduğu konuların başında temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon geliyor. Sektördeki firmalar, gelen talepleri karşılamaya çalışırken bu alanda yeni fikirler de ortaya çıkmaya başladı.
Çorum’un köklü kuruluşlarından olan Özyılmaz Elektrik & Elektronik firma sahibi Cemal Özyılmaz, Özyılmaz grup olarak tasarımı ve üretimi %100 yerli olan dezenfektan makinelerinin seri üretimine başladıklarını söyledi.
Ürünün tanıtım programında konuşan Özyılmaz, “COVID-19 virüs ile mücadele ettiğimiz şu süreçte Çin halk Cumhuriyeti’nin de mücadelesini göz önünde bulundurarak ARGE çalışmalarımızı o denli yoğunlaştırdık ve cihazlarımızı milletimizin hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
Virüsün yayılma hızını yüzeysel temasın belirlediğine vurgu yapan Özyılmaz, geliştirdikleri bu ürün ile kaçınılmaz sosyal temasın olduğu yerlerde dezenfekte sağlayarak virüsün bulaşma riskini ortadan kaldıracağını açıkladı.
Dezenfekte tünellerinin Otobüs durakları, semt pazarları, sağlık kurumları resmi daireler, fabrikalar, şehir meydanları gibi kalabalığın yoğun olduğu mekanlarda üç saniye gibi kısa bir sürede dezenfekte yaptığına işaret eden Özyılmaz, “Cihazımız teknik olarak otomasyon bir tasarımla çalışmaktadır. Hareket sensörü ile devreye girer ve her türlü sıvıyı parçalayarak ıslak yüzey bırakmadan temizlik yapabilmektedir” diye konuştu.

 
Dezenfekten sonrası ilk 5 dakika zararlı bakterilerin %40’ını, 15 dakika sonra da % 87’sinin bakterilerden temizlenmiş olacağını kaydeden Özyılmaz, “Çorum sanayisinin girişimci ruhu ile ortaya çıkardığımız ürünümüzü ülkemizin ve insanlığın bu zor günlerde hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Sadece Çorum’dan değil, Avrupa ve dünya ülkelerinden de sipariş almaya başladık“ şeklinde konuştu.
Kısa zamanda cihazın patentini alarak dünyanın her yerine ‘Prodez 119’’u tanıtacaklarını anlatan Özyılmaz, bu sayede hem Çorum’un hem de Türkiye’nin adını duyurmayı hedeflediklerini söyledi.
Kullanım alanlarına göre dört model cihazla seri üretime devam ettiklerine vurgu yapan Özyılmaz, “Virüsün bulaşma hızını kesme de büyük bir yarar sağlayacak prodez seri cihazlarımızı başta belediyelerimiz olmak üzere kamu kurumlarına üretimi devam eden sanayi kuruluşlarında öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

https://youtu.be/xsVyTcFhQfU

 

 

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright , Her hakkı saklidır. sektorlerfirmalar.com | 2016